Yurtdışından Sipariş


Yurtdışı Siparişi

Öncelikle bilmeniz gerekenler

Bu yazıyı yurtdışından sipariş vermek isteyen müşterilerimiz için hazırladık. Yazıda merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını rahatlıkla bulabilirsiniz. Eğer farklı bir sorunuz var. cevabını da bulamadıysanız 0534 912 78 92 nolu telefon ile whatsapp (sadece yazışma) üzerinden istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

Yurtdışı siparişleri sadece Avrupa’ ya yapılmaktadır. Gönderim yaptığımız Almanya, Fransa, İngiltere, Hollanda, Danimarka, İsviçre, Avusturya gibi ülkeleridir. Bunun dışında yer alan ülkelere gönderim yapılmamaktadır.

Yurtdışı Ödemelerinizi Kredi Kart, Banka Kartı yada havale ile yapabilirsiniz. Siparişlerinizi PTT yada Turpex ile göndermekteyiz.

Kart ile yapılan ödemelerde güvenliğimizi Uluslararası ödeme kuruluşu olan Payu şirketi sağlamaktadır. (Detaylı Bilgi için Bakınız: Payu şirketinin web sitesi)

Kargo teslim süresi, fiyatlar, kargo takip vb. diğer sorularınız cevabını aşağıda cevaplanmıştır. Dilerseniz merak ettiğiniz soruların altındaki cevapları okuyabilir yada yazının tamamını okuyarak yurtdışı siparişleri hakkında genel bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Aşağıdaki görüntüyü izleyerek üye olmadan nasıl sipariş verebileceğinizi ve ürünü satın almadan önce kargonuzun ne kadar fiyat tuttuğunu öğrenebileceksiniz.


NOT: Yurtdışı siparişlerinde Türkiye’deki arkadaşlarınız, akrabalarınız veya aileniz vasıtasıyla da alışveriş yapabilirsiniz. Bu yöntem birçok müşterimiz tarafından kullanılmaktadır.

Hangi ülkelere gönderim yapılmaktadır?

Almanya, Fransa, İngiltere, Hollanda, Danimarka, İsviçre, Avusturya ülkelerine gönderim yapılmaktadır. Bunların dışındaki ülkelere kargo fiyatlarının yüksek olması, gönderim sürelerinin uzun olması nedeniyle kargo gönderilmemektedir.

Siparişi kaç gün önceden vermeliyim?

Sitemizde yer alan ürünlerin büyük çoğunluğu el emeği ile hazırlandıkları için belli süreçlerden geçmekteler. Bu yüzden Ürün hazırlanma süresi ve Kargonunun size ulaşma süreci düşünüldüğünde yurtdışı siparişlerinin en geç 3 hafta önceden sipariş verilmesi gerekmektedir. Yapacağınız etkinlik tarihinden en az 20 gün öncesinden sipariş vermenizi tavsiye ediyoruz.

Yurtdışından Parti Malzemeleri Sipariş


Kargo fiyatları ne kadar?


Yurtdışı kargo fiyatları Ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. Bu yüzden ve sattığımız ürünlerin çok çeşitli olması nedeniyle belli bir fiyat söyleyemiyoruz. Ama merak ettiğiniz kargo fiyatını sitemizden öğrenebilirsiniz. Satın almayı planladığınız ürünleri sepete ekleyip adres bilgilerinizi girdiğinizde ürünlerin ve kargonun ne kadar tutacağını görebileceksiniz. Kargonuzun ne kadar tuttuğunu öğrenmek isterseniz yukarıdaki görüntüyü izlemenizi tavsiye ederiz. Üye olmadan siparişinizin ne kadar kargo ücreti tutacağı anlatılmıştır. İsterseniz sizde adres bilgilerinizi girerek kargo ücretinizin ne kadar tutacağı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Hangi kargo ile gönderiyorsunuz?

Tüm yurtdışı kargo gönderilerini PTT yada Turpex ile gerçekleştiriyoruz. Sizin seçtiğiniz kargo firmasına göre gönderim yapılmaktadır. Turpex ve PTT aynı kuruluş olmalarına rağmen Turpex kargoları daha hızlı teslim etmektedir.

Kargom kaç günde teslim edilir?

Kargo teslim süresi bulunduğunuz ülkeye ve şehre göre değişmektedir. Teslim sürelerini net olarak size bildiremiyoruz. Fakat genel itibari ile PTT Kargo 11-14 Turpex Kargo 4-8 iş gününde teslim etmektedir.

Dilerseniz sitemizden almak istediğiniz ürünleri sepetinize ekleyip adres bilgilerinizi girerek üye olmadan size ne kadar kargo çıkacağını görebilirsiniz. Eğer kargo ve ürün fiyatları sizin için uygunsa satın alabilirsiniz.

Yurtdışından Bebek Şekeri Sipariş


Kargomu nasıl takip edebilirim?


Tüm gönderileriniz için size barkod kodu gönderebiliyoruz. Böylelikle kargonuzu takip edebiliyorsunuz.

Siparişlerin kargo teslim süresi?

El emeği ile hazırlanan kişiye özel olarak yapılan ürünler sattığımız için hızlı kargo gönderimi yapamıyoruz. Ürünler genel itibari ile 7 iş gününde kargoya verilmektedir.(Ahşap isimlik, makrome ürünler gibi özel ürünlerde teslim süresi biraz daha uzundur) Tüm ürünlerin sayfasında kargo teslim süreleri belirtilmektedir. Bu şekilde planlama yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Siparişin ödemesini nasıl yapabilirim?

Ödemleri iki şekilde yapabilirsiniz: Birincisi Kredi Kartı yada Banka Kartınız ile. İkinci ise: Havale ile. Havale ile yapılan ödemelerde hem ülkenizdeki banka hemde Türkiye’deki bankalar tarafından kesintiler yapılabilmetedir. Bu kesintileri sizlerin ödemesi gerekiyor. Yurtdışından havale ile ödemeyi tavsiye etmiyoruz. Birinci yöntem yani kredi kartı yada banka kartınız ile ödeme yapabilirsiniz. Ödemeleriniz sizden Euro olarak alınıyor. Kredi kartı yada banka kartı ile yapılan ödemelerdeki güvenliğinizi Payu ( Uluslararası Ödeme Kuruluşu ) sağlamaktadır. Dilerseniz web sitesini ziyaret edip bilgi edinebilirsiniz.

Hangi ürünlerin yurtdışı gönderimi yapılmıyor?

Cam ürünler, kolonya, sabun gibi sıvı ve akışkan ürünlerin direk yurtdışına gönderimini yapmıyoruz. Bu tipte ürün almayı planlayan müşterilerimizin gümrükte yaşayacağı sorunlardan şirketimiz sorumlu değildir

Kargom gümrüğe takılabilir mi?

Kargonuz düşük ihtimalle de olsa gümrüğe takılma riski vardır. Gümrükte takılan siparişler biraz daha geç teslim ediliyor. Bunun dışında zaman zaman vergi eklenebiliyor. Eklenecek vergiler sizin tarafınızdan ödenmektedir.

Dilerseniz aşağıdaki merak ettiğiniz başlıkları tıklayarak ürünleri inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.