Tohumlu Kalem Nedir

Tohumlu Kalem Nedir?

Son yıllarda insanoğlunun doğaya verdiği zararlar gözle görülür hale gelmeye başladı. Bilinçsizce atılan atıklar doğa üzerinde çok büyük etkiler oluşturduğundan birey olarak bir şeyler yapmak zorundayız. Bu amaçla doğaya çok ufak da olsa, tohumlu kalem çeşitleri ile katkıda bulunmaya amaçlıyoruz. Tohumlu kalemler hem çocuklar hem de gençler için çevreye ve bitkilere karşı bir bilincin oluşmasına neden olacağı düşüncesindeyiz. Her gün biraz daha kötüye giden dünyamız ve çevremiz için bilinçlerin oluşmasına neden olacaktır. Peki nedir bu tohumlu kalem?

Tohum Kalemleri

Çevre dostu tohum içeren ağaç kalemler. Bu kalem içerisinde çeşitli tohumlar yer alıyor. İnsanlara özel gün ve etkinliklerinizde hediye olarak dağıtabiliyorsunuz. Bebeğiniz için “tohumlu kalem bebek hediyesi” modellerini inceleyebilir, yada yaklaşan düğün yada nişanınız için “tohumlu kalem nikah şekeri” çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Kişiye özel olarak hazırlanan kartlar üzerinde bebek ve çocuk isminin yada gelin damat isminin yer aldığı isme özel hazırlanan hediyelik ürünlerdir. Çevre dostu olduğu ve çocuk ve gençlere çevre bilinci aşıladığı için son günlerde bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Tohumlu kalem ağaçtan yapılmış kurşun kalemdir. Kalemi iyice küçüldükten sonra onu toprağa dikerek büyütebilirsiniz. Yani bir nevi yaşayan hediyelik oluyor. Ekolojik bir ürün olduğundan sıfır atık üretmekte kalemin tamamını kullanabilirsiniz. Bu ürün aynı zamanda yeşeren kalem adıyla da bilinmektedir.

Kalemlerin 3 senelik raf ömrü vardır. Tepesindeki kapsül içerisinde tohum ve torflar yer almaktadır. Torflar tohumların hem muhafazasını sağlar hem de ömrünün uzamasını sağlar. Atrıca tohumlu kalem dikildiğinde bitkiye takviye de bulunmuş olur. Kapsül içerisindeki tohumlar:3-5 adet arasındadır. Akşamsefası büyük olduğu için sadece 1 adet tohum vardır.

Tohumlu Kalem Bebek Hediyesi

Tohumlu Kalem Bebek Hediyesi

Bebek ve Çocuklar için hazırlanmış modeller yer almaktadır. Doğum öncesi etkinliklerde, doğum, mevlüt, 1 yaş doğum günü ve tüm doğum günlerinde sünnet düğününde gelen misafirlerinize bebek şekeri olarak, tohumlu kalem bebek hediyesi olarak dağıtabilirsiniz. Tohumlu kalem hediyelik ürünler kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Bebeğinizin yada çocuğunuzun ismine özeldir.

İçerisinde bebek ve çocuklar için hazırlanmış özel tasarım kartları mevcuttur. Kartlar üzerinde; safari, kuğu, denizci, kelebek, gökkuşağı, çiftlik, fil, aslan, ayıcık, zürafa flamingo ve daha birçok karakter yer almaktadır.

Tohumlu Kalem Nikah Şekeri

Evlenmeyi planlayanlar için söz ve nişan günlerinde evlenecek olan gelin ve damat adayları için kına gecesi yada düğününde davetlilere sunabilecekleri hoş ve anlamlı doğa ve çevreye katkı sağlayacakları tohumlu kalem hikah şekeri. Gelin ve damat için hazırlanmış isme özel kartlar üzerinde dağıtıma hazır halde gönderilmektedir. Tohum kalemleri tasarım olarak; gül, ortanca, yüzük, kafes, lavanta, vintage ve retro tasarımlar yer almaktadır.

Tohumlu Kalem Nikah Şekeri


Neden Tohumlu Kalem?


Doğa dostudur. Büyük küçük herkese yeşil ve doğa sevgisi aşılayabilirsiniz. Çocuklara ve gençlere ağaç dikme alışkanlığını sağlayabilirsiniz.
Doğaya çöp üretmek yerine tohumlu kalem hediyelikleri ile doğaya dost bireylerin yetişmesine katkıda bulunabilirsiniz.
Çocuğunuzla beraber dikerek ona doğa sevgisi aşılayabilir ve bu sevginin yaygınlaşmasını sağlayabilirsiniz.
Çevreye hiçbir zararı olmayan tohumlu kalemler doğa için çöp üretmemiş oluyorsunuz. Verdiğiniz anlamlı hediye ile insanlara örnek teşkil ediyorsunuz.

Tohum Kalemleri


Özellikleri Nelerdir


Tohumlu kalem arkasında suda eriyen kapsül vardır. Bu kapsül içerisinde tohumlar ve besleyici toprak mevcuttur.
Kapsül kalemi toprağa diktiğinizde kendiliğinden erir ve yok olur.
Kurşun kalem ve bitkisel içeriklerden oluştuğundan tamamen doğa dostudur.

Nasıl Ekilir?

Tohumlu kaleminiz israf olmaması için kısılana kadar kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Kaleminiz kısaldığında toprağın 2 cm derinliğe ulaşacak şekilde kaleminiz ile beraber ekiniz ve ardında sulayınız. Toprak nemini kaybettiğinde sulama yaparak tekrar nemini kazandırınız. Oksijeni bol olan güneş gören pencere önü yada balkona koyabilirsiniz. Dilersiniz kaleminizin sonunu beklemek yerine, tohumlu kalemi dikim yaptıktan bir gün sonrada çıkarabilirsiniz.

Tohumlu Kalemler


Nasıl Yeşeriyor ve Çiçek Açıyor?


Kalem toprağa dikildikten 12-24 saat içerisinde üstünde bulunan yeşil kapsül erir. İçerisindeki tohumlar toprakla buluşur.
Bitkiler cinslerine göre 4-14 gün içerisinde filizlenir. (Uygun şartlar sağlanırsa: Oksijen, güneş gören yer ve sulama)
İlgini ile filizleri büyütmeye başladığınızda 40-50 gün içerisinde bitkiler çiçek açmaktadır. Hangi Tohumlar Mevcut?
Çiçek olarak: Kahkaha, kadife, akşamsefası, latin, zinya, fesleğen, sarmaşık çeşitleri mevcuttur. Sebze olarak da: Salatalık, semizotu, turp, roka, marul vardır.

Tohumlu Kalem Fiyatları Nedir?

Tohum kalemleri kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Standart kalem 3,5 TL ve isme özel kalem ise 4,25 TL olarak fiyatlandırılmaktadır. Fiyatlar kampanyalara ve yıllara göre değişebilmektedir.

Tohumlu Kalem Fiyatları


Nasıl Satın Alabilirim?


Ürünleri satın almak için üye olmanız gerekmiyor. Beğendiğiniz ürünün resmine tıklayıp “Lütfen bilgileri giriniz” bölümüne kart üzerine yazılmasını istediğiniz bilgileri giriniz. Bebek ve çocuk ismi, gelin ve damat isimleri, yada yazdırmak istediğiniz slogan vs gibi. bilgiler girildikten sonra “hemen al” düğmesini tıklayın ürünü satın alabilirsiniz. Kredi kart yada havale ile satın alabilirsiniz. Tüm kargoya teslim süreleri ürün sayfasında yer almaktadır.

Ürünler kaç günde kargoya veriliyor?

Tohum Kalemleri kişiye özel olarak hazırlanmakta olduğundan kargoya veriliş süresi 7 iş günüdür. Bulunduğunuz şehir ve ülkeye göre kargo teslimatları değişmektedir. Tüm Türkiye’ de 1-3 iş gününde kargo size ulaşmaktadır. Avrupaya 7-14 iş gününde teslim edilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.