nikah şekeri seçimi için öneriler

Nikah Şekeri Seçimi İçin Öneriler

Nikah şekeri evlilik veya özel zamanlarda dağıtılan ve törenlerde gelen davetlilere verilen anı niteliğinde süs eşyasıdır. Aslında evlenen kişilerin davetlilere o güne ait bir anı bırakmak istemesidir.


Evliliklerin olmazsa olmaz adetlerinden olan nikah şekeri günümüzde içerik olarak değişiklik gösterse de törenlerde, evliliklerde verilme amacı aynıdır. Badem şekerleriyle klasik gelin damat figürüyle sunulurken alternatiflerde günümüzde nikah şekeri olarak üstünde o güne ait tarihle sunuluyor.

nikah hediyelikleri

Nikah Şekeri Neden Önemlidir?

Evlenecek çiftlerin tamimiyle zevkiyle oluşturulan ya da hazır sunulan çeşitleri de mevcuttur. Kişinin kendisine zevkine bırakılan aslında evlilik sürecinde uğraşılan en haz verici kısımdır kimilerine göre. Davetiye satılan yerlerde, gelinlikçilerde, çiçekçilerde bulunabilecek bir aksesuardır. Şimdilerde organizasyon şirketlerinin artışıyla da tek başına nikah şekeri de verilmemektedir. Daha çok gelinin uğraşmak istediği bu ikramlar görsel olarak hem göze hitap etmeli hem de badem şekeri bulunuyorsa tazeliğine dikkat edilmeli. Buzdolabı magneti, kokulu sabun ve taş, resimlikler, lavanta kesesi makrome anahtarlık ve sayısız çeşitliliği içinde barındırıyor. Davetlilerin o güne ait hatıra olarak saklayabileceği  bazen de bitki türleriyle de taktim ediliyor. Davetlilerden ağaç dikimi ya da çiçek ekimi gibi olabiliyor. Evlenen çiftler nikah şekerine önem verirler davetiyle birlikte sipariş verilir çoğu zaman yapımı hazırlanması sipariş miktarına göre değişiklikler gösterir. Belli bütçe gerektiren bu durum nikah şekeri fiyatları sayı ve kalitesine göre farklılık gösteren ayrı bir evlilik adetlerindendir. Artık yeniliğini yitirmiş olan sukulent modasını da unutmamak gerek. Şimdilerde çevreci insanlar yada parasını daha mantıklı ve duyarlı şeylere harcamak isteyenlerin başvurduğu bir alan.

nikah şekeri neden önemlidir

Nikah Şekeri Siparişi

İnternet üzeri sipariş sisteminin görsellere ulaşım kolaylığı sağlaması düğünlerde dağılıcak süslerin çeşitlerinin seçimini kolaylaştırıyor. İlla o şehirde olması gerekmezken nikah şekeri çeşitlerine internet üzeri ürüne sahip olunuyor. Özel günleri anlamlı kılması sebebiyle evlenecek çiftler kararsızlık yaşayacakları için hazır olan teşhir ürünlerinden seçim yapabilmektedir. Üzerlerinde o güne ait tarih notuna da sahiptir. Çikolata, badem şekerleri, lavanta, kokulu çiçekler, sabunlar, magnetler, süs objeleri, resim aksesuarları, şeker hamurlarından yapılan kurabiyeler gibi seçenekleri içinde barındırır. Aslında düğün temasıyla da uyum içerisinde olması göze hitap etmesi gereken önemli bir detaydır. Düğününde bir tema ile yapmak isteyenlerin tarafından çokca tercih edilen temalı düğün hazırlıklarında davetiye ve hediyelikleri bir takım halinde hatta işin içine birde gelinlik damatlık düğün mekanı gibi bir çok maddeyi içine almaktadır. Tabi bütçesi yüksek olanların tercihi oluyor daha çok.

nikah şekeri siparişi


Tören sonrası merasimlerde belirlenmiş kişiler tarafından davetlilere taktim edilir. Misafirliğe gittiğimiz evlerle de görebileceğimiz mekânlarda göze çarpan detaylardan olmaktadır. Davetiyeyi düğün sonrası pek saklamazken dağıtılan süsler özenle salonumuzun vitrininde, buzdolaplarının üzerinde görebilmekteyiz. süs olarak yıllarca saklanabilmektedir. Seçeceğiniz nikah şekeri modelleri ile gösterim yapılacak yeri bile değişmektedir. Daha güzel ve hoş olan daha çok görünen kısma konulacaktır. Davetliler olarak dağıtılan hediyelikleri özenle evin en kıymetli yerlerinde muhafaza ederiz.

Nikah Şekeri Fiyatları Nasıldır ?

Kalitesi yüksek nikah şekeri belli fiyat aralığında yüksek fiyatlarla satılırken biraz daha uygun bütçeye hitap edenleri de mevcuttur. Bazı çeşitlerinde hazırlık evlerde de yapılabiliyor. Özel günleri anlamdırmanın en güzel yollarından biri olan nikah şekerleri çiftlerin önem verdiği detaylardan bir tanesidir. Rengârenk görüntüleriyle kurdele çiçek tüllerle etiket arajmanlarıyla bezenerek en güzel görüntüleriyle düğün gününü ebedîleştirir. Nikah veya düğün fark etmez düşünülüp ikram edilebilir.

nikah şekeri modelleri

Genellikle damadın pek bilmediği ve gelinin ilgilendiği damadında seçimlerinde katkı sağladığı evlilik detayıdır. Ebat olarak da kullanılan arajmanlarla da değişiklik gösterir. Çoğu hemen hemen aynı boyutlarda ne çok büyük ne de çok büyük olmaz. Ortalama standart boyları vardır. Düğün sonrası resimler ve nikah şekerinden başka görsel olarak elde kalan pek de bir şey olamaz. Bundan dolayı da ince detaylardan birisi olması sebebiyle haz veren görüntülere sahip aksesuardır. Hem evlenen taraf için hem de davetliler için özel kılınan güzel detaylardır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.