Lavanta Kesesi Nereden Alınır?

Lavanta insana hoş gelen yoğun kokusu ve sağlık için birçok faydasıyla bilinen bir bitkidir. Hoş ve aromatik kokusundan dolayı, kozmetik, ilaç ve yemek endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Yüzyıllardır kullanılan bu kadim bitki doğallığın simgesi haline gelmiştir. Zamanla kokusunun güzel olması ve uzun süreli kalıcı olması nedeniyle insanlar tarafından güzel kokmak amacıyla kullanılmaya başlanmıştır. İlerleyen yıllarda dolaplara ve kıyafetlerin arasına girmeye başlamıştır. Kıyafetlerin mis gibi kokmasını sağlamak, evin bir köşesinde hoş kokusu ve güzel görüntüsü nedeniyle lavanta kesesi çeşitleri çıkmaya başlamıştır. Lavanta kesesi nereden alınır

Lavanta hakkında yaptığımız kısa bir giriş sonrasında sizler için rehber olacağını düşündüğümüz bilgi ve tanıtım amaçlı hazırladığımız bu yazımızda lavanta keseleri hakkında bilgi vermeyi amaçlıyoruz.

Neden lavanta kesesi tercih etmelisiniz?

Saflığın, doğallığın ve temizliğin simgesidir.
Birçok bebek ve nikah şekeri zamanla maalesef çöpe atılmaktadır. Fakat lavanta keseleri onların aksine hoş kokusu ve güzel görüntüsü sayesinde evin herhangi bir yerinde rahatlıkla yıllarca saklanabilir.
En çok tercih edilen bebek ve nikah şekeridir. Bu da ona verilen değeri göstermektedir. 
Kimyasal içermez, doğal ve rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.
Hem uygun fiyatlı, hem de gösterişli bir hediyedir.
Bugün lavanta kesesini tercih etmek için birçok neden var. Doğum, mevlüt, kına,nişan ya da düğün, özel bir etkinlik için sizi ziyarete gelen, sizi bu mutlu anınızda yalnız bırakmayan arkadaş, dost ve akrabalar için uygun fiyatlı olmasına karşın dolgun ve gösterişli bir hediyelik olabilir. Keselerde birçok model mevcut olduğundan seçim yaparken hangi modeli tercih edeceğinize karar vermelisiniz.

Satın alırken nelere dikkat etmelisiniz?

İlk olarak ölçüsünü bilmelisiniz. İnternette satılan birçok ürün fotoğrafta, gerçekte göründüğünden daha büyük görünmektedir. Ölçüsü belli olan lavanta kesesi boyutlarının ne kadar olacağı hakkında fikir sahibi olursunuz. Ürün satın alırken açıklama kısmında yeterli bilgi olup olmadığını kontrol etmenizde fayda var.
Ürünlerin fotoğrafta görülen şekli ile birebir aynı mı geleceği hakkında teyit alabilirsiniz. Kese resimde dolu, kurdeleleri bağlanmış şekilde olabilir. Ama size boş olarak gönderilerek, sizin yapmanız gerekebilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için yine açıklama kısmında bundan bahsedilip bahsedilmediğini kontrol edebilirsiniz.
Lavanta içinde kullanılan lavanta gramajına dikkat etmeniz gerekmektedir. Güzel ve hoş görünümlü bir lavanta kesesi almış olabilirsiniz, ama hiç lavanta kokmadığınında güzelliğini yitirmiş olur. Kesenin boyutuna göre bir lavanta kesesi güzel ve hoş kokması için 6-10 gr arasında lavanta içermelidir.
Siparişinizin ne kadar günde kargoya teslim edileceğine de dikkat etmelisiniz. Mağdur olmak istemezsiniz.


Lavanta kesesi fiyat durumu


Özel günler, kutlamalar ve tanıtımlar için davetlilere sunacağınız küçük ama hatıra mahiyetindeki hediyelikler bugünlerde oldukça önemli sayılıyor. Hem güzel kokusu, hem doğallığı hem de hiç bitmeyen modası ile lavanta kesesi hastane odasında dağıtabileceğiniz, mevlüt ve 1 yaş doğum günü ve özel kutlamalarda, düğün, nikah, nişan hatta kınada bile dağıtabileceğiniz özel bir hediye konumundadır. 
Lavanta keselerinin fiyatları 3-9 lira arasında değişmektedir. Seçeceğiniz modele göre kesenin büyüklüğü, kullanılan kumaş ve malzemeler, işçilik vs gibi ücretler fiyatları yükseltmektedir. Boyutları büyük olan veya nakışlı olan ürünlerde fiyatlar diğer keselere oranla daha yüksek olabilmektedir.
Mevsimbahar.com olarak 2015 yılından beri internet üzerinde kişiye özel ürünler satan bir firmayız. Lavanta kesesinde Türkiye’ de en çok renk ve modeli satışa sunmaktayız. Edindiğimiz tecrübe, deneyim ve sizden gelen dönüşleri tasarım ve modellerimize aktarmaktayız. 

Ürünlerimiz hakkında genel bilgiler:

Tüm lavanta keseleri el emeği ile özel olarak hazırlanmaktadır. Fabrikasyon ya da seri üretim dikimleri değildir. 
Kesim, dikim, doldurma, süsleme ve paketleme olarak 5 farklı süreçten geçmektedir.
Keselerde ölçüler 9 x 15 cm ve 11 x 17 cm olarak değişmektedir. Aşağıdaki resimde ürün boyutları gösterilmiştir. Lavanta kesesi içinde elyaf dolgu ve lavanta mevcuttur. Kumaş olarak linen, keten ve duck kumaşları tercih etmekteyiz.

Lavanta kesesi ölçüleri

Etiketler 300 gr mat kuşe kağıt üzerine baskı yapılmaktadır. Baskılar “Xerox” yada “HP” marka makinelerde yapılmaktadır. Her siparişte kişiye özel olarak grafik çalışması yapılmaktadır. 
Özenle yerleştirilmiş kargo kutusunda darbelere karşı korunaklı olarak size kadar ulaşmaktadır.

Hangi modeller mevcut?

Sade, çanta, tırtıklı, püsküllü, nakışlı ve çuval lavanta kesesi modelleri mevcut. Bu modellerde etiketli ya da pleksili olarak kişiye özel isim bölümleri yer almaktadır. Tercih ettiğiniz bir modeli sipariş verebilirsiniz. Etiketli modellerde etiket seçenekleri mevcuttur. Açıklamalar kısmında sıralanmış olan etiket modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Tercih ettiğiniz etiket modelini “lütfen bilgileri giriniz” bölümüne etiket altındaki kodu yazmanız yeterlidir. Tasarım olarak genelde hayvan ağırlıklı temalarımız mevcuttur. Tavşan, tilki, flamingo, kuğu, ayı, kuş, penguen, zürafa, panda, koala, lunapark, gökkuşağı, yaz, dondurma, denizci, deniz altı, fotoğraflı, özel desenli, puset, oyuncak,çeşitli çiçekler ve güller genel olarak temalara hakim olan karakterlerdir. 

Lavanta Kesesi Modelleri

Hangi renkleri tercih ediyorsunuz?

Beş yılı aşkın edindiğimiz tecrübe ve geri bildirimler sonucunda en çok beğenilen renkleri tercih etmekteyiz. Kumaşlar ve renkler sürekli güncellenmekle birlikte, temalarda genel olarak; pembe, mavi, mor, kırmızı, mint yeşili, lacivert, sarı, siyah, yavruağzı, altın, kahve, yeşil ve turuncu renkler ağırlıktadır. Genel olarak pastel tonlar hakimdir.

Kese üzerine istediğimiz bilgileri bastırabiliyor muyuz?

Tüm keselerde etiketler kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. İstediğiniz bilgileri yazdırabilirsiniz. Biz müşterilerimize 3 kelimeyi geçmemelerini öneriyoruz. Çünkü etikette kullanılan her bir kelime isimlerin küçülmesine sebep olmaktadır. Etiket boyutu gözönünde bulundurulduğunda, etikete fazla kelime yazılmak istenirse yazıların okunması güçleşmektedir. 

Kese üzerindeki etiketi değiştirebilir miyiz?

İsterseniz beğendiğiniz bir kese üzerindeki etiketi başka bir etiket ile değiştirebilirsiniz. 100’e yakın modelden birini tercih edebilirsiniz.Hem nikah şekeri hem de bebek şekeri olarak tercih edebilirsiniz. İçerisinde hayvanlar, araçlar, çiftlik, safari, denizci, çiçek, çocuk vb. birçok karakter ve tasarım yer almaktadır. Yapmanız gereken etiketli keselerde açıklama kısmında yer alan etiket modellerinden birini tercih etmek. Beğendiğiniz etiketin altındaki kodu “Lütfen bilgileri giriniz” bölümüne yazmanız yeterlidir. 

Bebek lavanta kesesi seçerken...

Bebek ve çocuklar için hazırlanmış onlarca modelde seçim yapmakta zorlanacaksınız. Sade keseden tutun da, isimli nakışlı lavanta kesesi, harfli keseler ya da çuval lavanta kesesi modellerini sitemizde bulabileceksiniz. Bununla beraber firma olarak bebek ve çocuklar için hem doğum öncesinde hem de doğum sonrasında yapacağınız etkinliklerde ihtiyacınız olan parti malzemeleri, davetiye ve bebek şekeri ihtiyaçlarınızı da karşılamaktayız. Bebek lavanta kesesi modellerinden birini tercih ederken masanızı süsleyecek özel tasarım parti malzemeleri ile birlikte bebek kapı süsü, mevlüt davetiyesi, isme özel banner, afiş ve karşılama ponoları gibi birçok ürünü tercih edebilirsiniz. Ayrıca lavanta keselerini diğer ürünlerimiz ile takım olarak da tercih etmeniz mümkün. Parti temalarımızın tüm bebek şekerleri ve lavanta kesesi modelleri mevcut. Beğendiğiniz parti temasını belirledikten sonra takım olarak hem hazırlık aşaması ürünleri hem de hediyelik ürünleri birarada tercih edebilirsiniz.

En çok tercih edilen lavanta kesesi modelleri

Son yılların en çok tercih edilen lavanta kesesi modelleri, kumaş üzerine hoş bir görünüm sağlayan dantelli keseler, isimli nakışlı lavanta kesesi, harfli ya da çelenkli modeller ve isme özel pleksili modeller. Aşağıdaki resimde ürün çeşitlerini inceleyebilirsiniz. 

Lavanta kesesi hediyelik

Kaç günde teslim ediyorsunuz?

Teslimat süreleri modelden modele değişmektedir. Nakışlı modellerde kargoya teslimat 10 iş günüdür. Nakışta her kese için ayrıca işçilik yapıldığından süreç biraz daha uzamaktadır. 
Diğer modellerde en geç 7 iş gününde kargoya teslim ediyoruz.

Nasıl satın alabilirsiniz?

Beğendiğiniz ürünün etiket bilgilerini doldurduktan sonra sepete ekle butonu ile sepetinize ekleyerek satın alabilirsiniz. Satın alırken ister üye olabilir isterseniz üyeliksiz olarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Ödemelerinizi kredi kartı ile ya da havale ile yapabilirsiniz. İsterseniz lavanta keseniz ile uyumlu davetiye modelini de tercih edebilirsiniz. 
Birbirinden şık ürünleri tercih etmeniz için sizi Mevsimbahar.com’ a bekliyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.