Müşteri Hizmetleri

Kargo Takip
İade İşlemleri
 • İade işlemini nasıl yapabilirim?

  Lütfen iade işlemi için, ürünü mevsimbahar.com’a göndermeden iletişim formunu doldurun. Formu doldururken iade işlemi yapmak istediğiniz siparişinizi seçip konu başlığına “iade işlemi” yazıp hemen altında yer alan mesaj kısmına kısaca nedeni belirtebilirsiniz. Daha sonra gönder butonunu tıklayarak işlemi sonlandırabilirsiniz.
  Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz.
  İade yapılacak ürünleri fatura ile beraber gönderiniz. Faturası olmayan iadeler alınmayacaktır.

   

 • Siparişimi kaç günde iade edebilirim?

  Siparişinizi tekrar satılırlığını kaybetmediği müddetçe 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Kişiye özel ürünler; davetiyeler, nikah şekerleri, bebek şekerleri, kişiye özel parti malzemeleri, gelin buketleri ve kişiye özel baskılı ve el emeği ürünlerinin tümü için iade ve değişim kabul edilmemektedir.  

 • Ürünümü iade ederken kargo ücreti ödeyecek miyim?

  İade işlemlerinde “kargo ücreti” ödemezsiniz. İadelerini adresimize size gönderilen kargo ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.

 • Ürünü gönderdikten sonra süreci nasıl takip edeceğim?

  Ürününüz mevsimbahar.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası kontrol edilecektir. İade işleminin onaylanması durumunda, yaptığınız ödeme şekline göre “ürün bedeli” 3-10 iş günü içinde tarafınıza geri ödenecektir. İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise ilgili ürün, adresinize kargo ile gönderilecektir. Tüm bu süreci Siparişlerim bölümünden takip edebilirsiniz

 • İptal işlemini nasıl yapabilirim?

  İptal işlemi için, ürünü mevsimbahar.com’a göndermeden iletişim formunu doldurun. Formu doldururken iade işlemi yapmak istediğiniz siparişinizi seçip konu başlığına “iptal işlemi” yazıp hemen altında yer alan mesaj kısmına kısaca nedeni belirtebilirsiniz. Daha sonra gönder butonunu tıklayarak işlemi sonlandırabilirsiniz. Kişiye özel, baskılı ve iadesi mümkün olmayan ürünlerde iptal işlemi sipariş verildikten sonraki 12 saat içerisinde gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde sipariş iptal işleminiz gerçekleştirilmeyecektir.

 • İptal ettiğim ürünlerin siparişini yeniden aktif hale getirebilir miyim?

  İptal ettiğiniz ürünleri tekrar aktif hale getiremezsiniz. Siparişinizi yeniden vermeniz gerekmektedir.

 • İade/iptal ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılacak?

  İade ve iptal işlemleri tarafımızdan 3-10 iş günü içerisinde gerçekleşir. Banka kartı yada kredi kartıyla yapılan işlemlerde bankanızdan kaynaklı gecikmeler sorumluluğumuz dışındadır. Taksitli yapılan işlemlerde iade işlemleri de aynı şekilde taksitle yapılır.

 • Elime ulaşan ürün için değişim yapabilir miyim?

  Ürün değişimi yapılmamaktadır.

 • Hangi ürünleri iade edemiyorum?

  Kişiye özel ürünler; davetiye, nikah şekeri, bebek şekeri, bebek çikolatası, parti malzmeleri, gelin buketi ürünleri kişiye özel olarak üretildiğinden ve iade alındıktan sonra tekrar satışı mümkün olmadığından iade alınmamaktadır.

 • İade adresiniz nedir?

  İade adresimiz: Çamlıca Mah. Özlem Sok. No:5/1 Nilüfer/Bursa

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.