Denizci Bebek Çikolatası

Bebek Çikolatası Nedir?

Son yıllarda çokca karşılaştığınız ismini duyunca sempati ile bakılan insanda merak uyandıran bebek çikolatası, isminden anlaşılacağı gibi sadece bebekler için değil, doğacak bebeğinizi için yapacağınız özel etkinliklerde, doğumdan sonra hastane odasında gelen misafirlere ikram edebileceğiniz, birbirinden leziz, kişiye özel olarak hazırlanabilen özel karton yada metal kutu ile satılan özel tasarım çikolatalardır. Tabi bu çikolatalar ününü aşınca sadece bebekler için olmaktan çıkıp doğum günü, parti ve istediğiniz özel günler için hazırlanır hale gelmiş. İsminden de anlaşılacağı gibi önemini korumuş ve şu günlerde özel günlerde insanlara ikram edilebilceğiniz onlarca ceşidi ile hem özel ve özgün olması hem kolay, pratik ve uygun fiyatlı olması, aynı zamanda misafir yada davetliler için ikram edilebilinecek hoş bir tad olması açısından birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Nazenin Bebek Çikolatası

Bebek Çikolatası Nasıl Olmalı?

Boyutlarına göre birçok şekli mevcuttur. Ama genel olarak kare şeklinde altın yada gümüş sargılı olarak satılanları mevcuttur. İsterseniz üzerine bebeğinizi için seçebileceğiniz özel tasarım etiketleri ve bebeğinizin ismine özel; üzerine istediğiniz bilgiyi yazdırabilceğiniz kutusu ile satın alabilirsiniz. İhtiyacınıza göre kalın içi dolgulu olan yada ince olan çoklu ürünlerden de bakabilirsiniz. Hem kutulara uyumluluğu hem görsel olarak daha iyi görünen ince kare bebek çikolatası modelleri en çok tercih edilenlerdir. Baskılı etiketler dışında pleksi-aynalı olarak satılan çeşitleri de mevcuttur. Fiyatının diğerlerine oranla daha yüksek oluşu nedeniyle daha az tercih edilir.


Burada dikkat edilmesi gereken yer seçeceğiniz tasarımın olarak bir bütünlük içinde olmalı. Bebek çikolatası etiketi ve kutusu görünüşleri açısıdan uyum içinde olmalı. Hem çikolata etiketi hem de kutu üzerindeki baskılar birbiriyle aynı olduğunda bir bütünlük sağlanmış olur. Nasıl yada ne kadar alırsanız alın görünüşe hitap eden ürünler olduğundan seçeceğiniz ürün tasarım açısından tatmin edici olmalı. Bu durumda metal kutular en çok satan ürünlerdir. Bunun nedeni hem gösteriş olarak daha tatmin edici hem de bebeğeniz doğuduktan ve yıllar geçse de hiç yıpranmadan saklayılor olabildeceiğiniz hatta bebeğinizin anılarını onun isminin yer alıdğı özel metal kutu içerisinde saklayabilme düşüncesi onu en çok sattıran nedenlerdir.

Helikopter Bebek Çikolatası


Bebek çikolatası kutulu
ve dış görünümünden bahsettikten sonra asıl öneli nokta; çikolataların içleridir. Hangi markayı tercih edececeksiniz. Hem kalitesi hemde marka bilinirliği açısından satın alacağınız ürünün, adı üstünde çikolata olması nedeniyle belirli bir damak tadına sahip olması gerekmektedir. Bu yüzden biz Pelit ve Elit adındaki markaları önermekteyiz. Yıllardan süre gelen tecrübeleri, sahip oldukları belgeler ve damağınızda bıraktıkları tad nedeniyle bebek çikolatası satın almadan önce bu isimleri görmenizda fayda var.

Bergüzar Bebek Çikolatası

Bebek Çikolatası İçin Ne kadar Bütçe Ayırmalıyım?

Bebek çikolatası genel olarak zahmetli bir iştir. Kısaca bahsetmek gerekirse; her müşteri çikolata sipariş verdikten sonra aldıkları bebek çikolatası tasarımı için onayları alınarak baskıya alınır. Müşteri baskının son halini görsün diye. Etiketler daha sonra çikolatalara yapıştırılır. Aynı uygulama kutular için de uygulanır. Çikolatasının dizimi paketlenmesi ile ürünler müşteriye gönderilir. Kutular gönderilirken özel paketlere sarılarak gönderilir. Normal sıradan gönderilen paketlerden daha çok emek, zaman ve malzeme harcanmaktadır. Hal böyle olunca üzerine birde 500 gr ile 1000 gr arasında değişen çikolata fiyatı da eklenince bebek çikolatası fiyatları biraz yüksek gibi görünebilir. Ama yukarıda saydığımız nedenlerden kaynaklı bu ürünlerin zahmeti ve içerikleri yüzünden fiyatarı yüksek göstermektedir. Dışarıdan aldığınız bayramlık çikolata 30-40 tl iken neden özel bebek çikolatası fiyatları daha yüksek diye düşünebilrisiniz. Bayramlık çikolatalar hem aynı anda briden fazla üretim yapılmaları hem onu üreten firmaların marka olması sebebiyle aynı zamanda kişiye özel olarak bir ürün üretmiyor olmaları onların fiyatları bir hayli düşürmektedir.


Genel olarak fiyatlar 2019 yılı için 75-150 tl arasıdan alacağınız ürünün adedi ve kutusuna göre değişmektedir. Alacağınız kutularda çikolata grmajı ortalama 240-700 gr arası değişmektedir. Böyle düşünüldüğünde aslında ödediğiniz paranın büyük kısmını çikolatanın kendisi için ödemiş oluyorsunuz. Kalan ufak kızmında kutu, tasarım ve paketleme için ödemiş oluyorsunuz. Bu açıdan piyasadaki çikolata kg fiyatlarını baz alarak da bir tahmin yürütebilirsiniz.

Uçan Balon Bebek Çikolatası

Ne Zaman Sipariş Vermeliyim?

Tasarıma dayalı ürünlerde sipariş sürelerinizi uzun tutmanızda yani son güne bırakmamanızda fayda var. Çünkü adı üstünde tasarıma dayalı yani sipariş geldiğinde hazırlanmaya başlanan bebek çikolatası olduğundan herhangi bir aksiliğe karşı hazırlıklı olunmalı. Elde olmayan nedenlerden dolayı ufak gecikmeler olabilir. Bu gibi durumlara düşmemek ve sipariş onay kısmının, baskı, hazırlama, paketleme ve kargolama gibi birçok aşama oludğundan sipariş için en az 4 gün önceden 2 günde kargonun size ulaşması olarak düşüldüğünde toplam 6 gün yani bir hafta önceden sipairişi vermek idealdir. Tüm başlıklar düşünülerek vereceğiniz siparişlerinizde mutlu bir sona ulaşmak kaçınılmazdır. Son olarak tasarım konusunda özgünlüğe önem verenlerdenseniz. Daha önce hiçbiryerde görmediğiniz ürünleri inceleyebilirsiniz. Ürünün kalitesini satın almayı düşündüğünüz sitenin kalitesinden de analayabilirsiniz. Fotoğrafların kalitesi, ürün hakkında yapılmış açıklamalar. Yada sitenin hakkında yapılan yorumlar yada şikayetleri inceleyebilirsiniz.

Hoşgeldin Bebek Çikolatası


Dağıtıma gelince; bebek çikolatası ne zaman dağatacağınız konusunda da ufak bir bilgi vermiş olalım. Yeni doğacak bebeğiniz için önceden yapacağınız etkinliklerde, yada doğum yaptıktan sonra hastane yada evinizde yaptığınız organizasyonlarda ikram edebilirsiniz. Aslında çikolataları ikram oluğu için birçok alanda kullanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.