1 yaş doğum günü neler yapılabilir

1 Yaş Doğum Günü Neler Yapılabilir?

Bebek sahibi olmak dünyada en güzel duygulardan biri hiç şüphesiz. Anne ve babalar olarak onlar için hep en iyisini istemişizdir. Daha doğduğuda; ilk günden ilk haftası ilk ayı derken ilk yaşını nerdeyse doldurmak üzere. 1 yaş doğum günü geldi ve yaklaştı bile. Şimdi hem onun için hemde kendiniz için unutulmaz bir parti düzenlemenin vakti. Bütçeniz yüksek yada düşük olsun farketmez sizler için hazırladığımız bu yazıda 1 yaş doğum günü neler yapılabilir? sorusunun cevabını herkes için vermeye çalıtık. Sizlerde bütçenize uyan basit ama şık ve daha gösterişli 1 yaş doğum günü masası hazırlayabilirsiniz. Basit dokunuşlarla harikalar oluşturabilrisiniz.


buton banner


Parti Bütçesi

Sorduğumuz sorunun cevabı aslında ne kadar bütçeniz olduğu ile alakalı. Şöyleki bir bütçeniz var ve ona göre mi hazırlık yapıyorsunuz? Yoksa kafanızda belli olan 1 yaş doğum günü konsepti yada fikri var ona göre mi bütçe oluşturmaya çalışıyorsunuz? Aslında burada size bir önerimiz var. Bu yazıdaki tüm başlıkları okuduktan sonra bütçenize karar vermenizde fayda var. Sitemiz içerisinde ineceleyeceğiniz ürünler ile belki de çok uygun fiyata kendi partinizi oluşturabilirsiniz. Bu yüzden yazıyı sonuna kadar okuyup bir fikir elde ettikten sonra tüm parti malzemeleri ve 1 yaş doğum günü temalarını inceleyebilirsiniz. Yapmanız gereken ufak bütçe ile harikalar yapmak yada muhteşem parti temaları seçmek.

kusursuz plan

Kusursuz Bir Plan

Hiçbirşey kusursuz değildir. Bu başlığı atarken aslında oluşturacağınız listedeki tüm maddelerin eksiksiz hazır olmasından bahsediyoruz. İyi bir parti sorunsuz olarak işleyen yani kusursuz parti = iyi işleyen yada geçen parti demektir. Bu yüzden plan oluştururken oluşabilecek aksilikleri yada gecikmeleri de hesaplayın. Bunlara karşı hazırlıklı olmaya çalışın. Paritye davet etitğinizden fazla insanın gelmesi gibi bu yüzden partilerinizde her zaman % 10 fazla kişi varmış gibi hesap yamanızda fayda var. Bu sizi güzel geçen bir partiye götürecektir.

1 Yaş Konsepti Belirleme

Geldik 1 yaş doğum günü partisinin can alıcı noktasına. Aslında partinizi parti yapan belirleyeceğiniz 1 yaş konsepti olacak. Ufak dokunuşlarla harika koseptler oluşturabilirsiniz. İşin sırrı oluşturacağınız konsepti belirleme ve ona göre mekan, parti malzemeleri, 1 yaş hediyelikleri gibi diğer başlıklarda kendiliğinden belirlenmiş oluyor zaten. Burada dikkat etmeniz gereken çocuğunuz için konseptinizi belirlerken sçeceğiniz renk. Yani parti malzemelerinde kullanılan renk tonları ve karakterlerin uyumu. İnsanları cezbedip etemeyceği. Ondan da öte sizin için neler ifade edeceği. Bu yüzden konsepti belirlemede en önemli şey renktir. Seçeceğiniz renk ile aslında 1 yaş konsepti de belirlemiş oluyorsunuz. Denizci teması seçecekseniz; lacivert ve kırmızı ağırlıklı olacak. Kuğu temalı seçcekseniz beyaz ve pembe ağırlıklı olacak. Bunlar gibi daha birçok temayı düşünebilirsiniz: Kızlar için: Flamingo, deniz, yaz, dondurma, çiçek, erengül, siyah beyaz, altın tonları, unicorn gibi daha birçok konsepti inceleyebilirsiniz. Erkekler içinde: makinalar, kovboy, deniz altı, denizci, uçan balon, tilki ve daha birçok konsepti, üst menüdeki 1 yaş doğum günü kategorinde inceleyebilirsiniz.

Parti Mekanı Belirleme

Parti Mekanı Belirleme

Parti konseptinizi belirledikten sonra, sıra mekanı belirlemede. 1 yaş konsepti belirleyince mekan seçmekte kolaylaşıyor. Bakacağınız yerde sadece masa ve sandalyelerden ibaret olan bir yer olamamasına dikkat edin. Çocuklar için oyun yada eğlence yeri olmasında çok büyük fayda var. Bu sizi hem daha fazla para harcamaktan kurtaracak hem de partiniz daha eğlenceli geçecektir. Yoksa paritinize gelen çocuklar için ya paylaço yada başka bir çocuk aktivitesi kiralamak yada satın almak zorunda kalabilirsiniz. 1 yaş doğum günü partisi için kiralayacağınız mekanın hertarafı camlarla kaplı karanlık bir mekan olmamasına özen gösterin büyük boş bir duvarın olmasında fayada var. Masayı süsleyeceğiniz, 1 yaş panosu ve bannerını asacağınız arkaplanı temiz olan, görüntü kirliliği olmayan bir duvar her zaman daha iyi görüntü oluştrur. Misafirleirnizi burada karşılayabilir, fotoğraf yada selfieleri burada çekebilirsiniz. Bunların dışında mekan ışıklandırması, mekanın ferah olması ve genişliği dikkat etmeniz gerekenler arasında.Davetliler

Aslında davetlileri mekan seçmeden önce de beliyebilirsiniz. Bütçenizin durumuna göre bunu önce yada sonra yapma durumuna siz karar vereceksiniz. Çünkü davetlilerin sayısı mekanı belirleyebilir. Yada mekana göre davetli belirleyebilirsiniz. Her iki durumda da davetlilerinizi hoş davetiye ile davet etmek isteyebilirsiniz. Bu özel günlerin değişmez alışkanlıklarından biri davetiye hiç şüphesiz. Bu özel günü hoş ve sevimli bir doğum günü davetiyesi ile davetlilere bildirmek ne kadar güzel olur düşünsenize. Doğum günü davetiyeleri için birçok seçenek mevcut olmak ile berabe, 1 yaş konseptinize uygun seçim yapmak partinizi daha da havalı yapacaktır.Fotoğraf Çekimi

Geldik partinin olmazsa olmazlarından birine. Fotoğraf çekimi yapacağınız 1 yaş doğum günü için önemlidir. Çünkü yaptığınız çocuğunuz bu paritiyi kuvvetle muhtemel hatırlamayacaktır. Bu yüzden fotoğraflar ona ve size anı olarak kalacak. Hatırlamasa da kendisi için yapılmış bir 1 yaş doğum günü partisi olduğunu bilecek. Bu yüzden kendinizde olsanız özel fotoğrafçı da tutsanız, günün sonunda elinizde çok güzel anılar olacaktır. Aslında güzel bir ışıklandırma ve şık bir masa ile kendi kendinize telefonunuzla bile güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Güzel bir fotoğrafın sırrı: Güzel bir mekan ve dekor (parti masası), o an (yani bebeğinizin ve sizin mutlu olduğunuz o an) ve birde ışıklandırma. Sonuç olarak çok güzel fotoğraflar elde edebilirsiniz. Yada paranıza kıyıp profesyonel fotoğrafçılar ile çok iyi işler çıkabilirsiniz.

1 yaş hediyelik
1 Yaş Hediyelik Seçimi

Partilerin olmazsa olmazı haline gelen hediyelikler, hem bir hatıra hem de sizin davetinizi kırmayıp özel gününüz için gelen yanınızda olan akraba, komşu ve arkadaşların için minik hatıralar. 1 yaş hediyelik olarak davetlilerinize verebileceğiniz. Birçok seçenek mevcut. Parti temanız ile uyumlu yani 1 yaş doğum günü konsepti ile uyumlu hediyelik tercih etmeniz günün en güzel sonu olacaktır. Hediyelikler ikramlık yada hatıra olarak saklanabilcek cinsten olabilir. Bu durumda seçenekleri şu şekilde sıralayabiliriz: Lavanta kesesi, kavanoz ve şişe bebek şekeri, magnet, çubuk ve metal kuru şekerler çikolatalar ve daha birçokları... Sitemizde tüm bu seçeneklerin hepsiniz menülerden inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.